Jedynie prawda jest ciekawa – portal internetowy o Józefie Mackiewiczu

Od 2019 roku Fundacja Wileńszczyzna prowadzi portal internetowy poświęcony wielkiemu publicyście Józefowi Mackiewiczowi. Józef Mackiewicz był postacią nietuzinkową. Urodzony w Sankt Peterburgu pisarz, miał niezwykłe życie. Walczył zawsze o prawdę, niezważając na konsekwencje. Był jednym z pierwszych dziennikarzy zaproszonych na ekshumację zwłok do Katynia przez…


Od 2019 roku Fundacja Wileńszczyzna prowadzi portal internetowy poświęcony wielkiemu publicyście Józefowi Mackiewiczowi.

Józef Mackiewicz był postacią nietuzinkową. Urodzony w Sankt Peterburgu pisarz, miał niezwykłe życie. Walczył zawsze o prawdę, niezważając na konsekwencje.

Był jednym z pierwszych dziennikarzy zaproszonych na ekshumację zwłok do Katynia przez co był skazany na karę śmierci, jednak, na szczęście, nie wykonano wyroku.

Więcej o tej kontrowersyjnej aczkolwiek bardzo ważnej dla Polski i Wilna postaci możecie się dowiedzieć na naszym portalu www.jedynieprawda.org

Zapraszamy także na fanpage portalu na Facebooku https://www.facebook.com/jedynieprawda , gdzie cotygodniowo możecie się dowiedzieć ciekawostek z życia Józefa Mackiewicza oraz sprawdzić, czy już się okazał nowy artykuł na jego temat na stronie.

Do zobaczenia!

 

 

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”