Wzorowe Przedszkole na Wileńszczyźnie, Wilno 2020

W tym roku z powodu ogólnoświatowej pandemii, musieliśmy dostosować się do realiów, dlatego tegoroczne szkolenia odbyły się w formie online! Co ciekawe, cieszyły się nie mniejszą popularnością  :)


W szkoleniach wzięło udział ponad 100 osób. W ciągu trzech spotkań na platformie Zoom, nauczyciele z ponad 50 przedszkoli Wileńszczyzny pogłębili swoją wiedzę pedagogiczną w różnych obszarach. 

 

Ośrodkiem szkoleniowym z Polski, który poprowadził tegoroczne szkolenia był “PUZZLE – dopasowane szkolenia”, cieszący się popularnością w Polsce już od 5 lat. Trenerki przedstawiły 6 interesujących wykładów na takie tematy jak:

 

I SZKOLENIE (14 listopada):

 

  • Sposoby wspierania rozwoju mowy dzieci dwujęzycznych i wielojęzycznych
  • Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy

 

II SZKOLENIE (28 listopada):

 

  • Jak radzić sobie z emocjami u dzieci?
  • Praca z dziećmi z problemami psychologicznymi

 

III SZKOLENIE (5 grudnia):

 

  • Jak dobrze rozpocząć i utrzymać współpracę z rodzicami
  • Kodowanie na przedszkolnym dywanie

 

Nawet w formie online, udało się paniom pracować w grupach, zadać swoje pytania trenerkom oraz zapoznać się z nowymi osobami.

 

Wszyscy nauczyciele biorący udział w szkoleniach, mieli 7-dniowy dostęp do nagrań ze szkoleń, w których brały udział, oraz otrzymali materiały dydaktyczne po każdym szkoleniu. 

 

Do przedszkoli, w których pracują nauczyciele biorący udział w projekcie,   dotrą również pomoce dydaktyczne w postaci polskich książek. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza oraz materiały dydaktyczne pomogą naszym Paniom w codziennej, niełatwej, ale jak ważnej pracy z najmłodszymi!

 

Do zobaczenia w kolejnych edycjach!

Projekt współfinansowany przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. 

Koordynator projektu