Dzień Dziecka, 2021


Tegoroczna inicjatywa „Dzień Dziecka” to akcja, której kluczowym zadaniem jest zorganizowanie i umożliwienie uczczenia święta Dnia Dziecka przez małych rodaków z domów dziecka na Wileńszczyźnie w sposób wyjątkowy, zabawny i edukacyjny.


,,Dzień Dziecka”, 2021

Zawdzięczając finansowaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji ,,Pomoc Polakom na Wschodzie” w dniu 13 listopada 2021 roku Fundacja Wileńszczyzna (VsI Vilniaus krasto fondas) zrealizowała kolejną edycję projektu „Dzień Dziecka”. 

Dzieci z domu dziecka na Antokolu i z Niemenczyna oraz kadra i zuchowie z Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie mieli możliwość w aktywny sposób spędzić czas, rozpoczynając dzień wizytą w muzeum czekolady w Trokach. Oprócz podziwiania przepięknych rzeźb zrobionych całkowicie z czekolady, dzieci mieli też możliwość smakować różne rodzaje czekolady.

Wolontariuszami ze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie przygotowali program integracyjny dla dzieci, który odbył się obok słynnego zamku w Trokach. Mimo, że była niezbyt dobra pogoda, to dzieciom to nie przeszkodziło dobrze się bawić i zawierać nowe znajomości.

Produktywnie i ciekawie rozpoczęty dzień został uwieńczony pełną dziecięcej radości wizytą w parku wodnym ,,Vichy”, gdzie również dzieci i wychowawczynie mieli obiad.
Mamy nadzieję, że w taki sposób spędzony czas był miłą rozrywką dla dzieci i upragnionym odpoczynkiem dla wychowawców.
Jesteśmy pewni, iż ten dzień był potrzebny dla obopólnych relacji między dziećmi z różnych środowisk społecznych i efektywnie spędzony czas zostanie w pamięci jako niezapomniane wspomnienie z dzieciństwa.

Fundacja Wileńszczyzna dziękuje wszystkim placówkom, które zgłosiły się do udziału w tej pięknej inicjatywie. Realizacja tego projektu umożliwiła beneficjentom odczuć prawdziwą radość z bycia dzieckiem.

 

 

Projekt jest finansowany przez Kancelarię Prezesów Rady Ministrów w ramach zadania pomoc Polonii i Polakom za Granicą 2021.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

Wartość dofinansowania: 9 600,00 PLN

Całkowita wartość zadania: 9 724,90 PLN

Koordynator projektu