Dzień Dziecka

"Dzień Dziecka w przedszkolach Wileńszczyzny" to nowa inicjatywa, której kluczowym zadaniem jest zorganizowanie i umożliwienie uczczenia święta Dnia Dziecka przez małych rodaków-przedszkolaków na Wileńszczyźnie w sposób wyjątkowy, zabawny i edukacyjny.


,,Dzień Dziecka 2019”

Dzięki współfinansowaniu Kancelarii Senatu RP w dniach 30 i 31 maja 2019 roku Fundacja Wileńszczyzna zrealizowała pierwszą edycję projektu „Dzień Dziecka w przedszkolach Wileńszczyzny”. 

Zespół Fundacji wraz z Wolontariuszami odwiedzili 9 przedszkoli na Wileńszczyźnie, w takich miejscowościach jak: Pogiry, Koleśniki, Wilno, Rudomina, Stare Troki, Janczuny oraz Soleczniki, aby ponad 300 przedszkolaków uczciło te wyjątkowe święto.

Mali poszukiwacze wraz z animatorami udali się w niezapomnianą podróż i pomogli odnaleźć Podróżniczce Dorze jej zaginione skarby. Dzieci doskonale poradziły z powierzoną im misją – jesteśmy z nich naprawdę dumni!

Fundacja Wileńszczyzna dziękuje wszystkim placówkom, które zgłosiły się do udziału w tej pięknej inicjatywie. Realizacja tego projektu umożliwiła beneficjentom odczuć prawdziwą radość z bycia dzieckiem. 

Koordynator projektu