Zaproszenie na pokazy filmowe

Fundacja Wileńszczyzna wraz ze swoim Partnerem – firmą Tauron – ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na otwarte pokazy filmów przedstawiających sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Pokazy odbędą się w następujących terminach: 12 o godzinie 18:00 w sali przy parafii pw. Św. Jadwigi w Mokrzeszowie 12 o godzinie 17:00 w…


Fundacja Wileńszczyzna wraz ze swoim Partnerem – firmą Tauron – ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na otwarte pokazy filmów przedstawiających sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Pokazy odbędą się w następujących terminach:

  • 12 o godzinie 18:00 w sali przy parafii pw. Św. Jadwigi w Mokrzeszowie
  • 12 o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury w Niemczy
  • 12 o godzinie 15:30 w sali przy parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu
  • 12 o godzinie 17:00 w sali przy parafii pw. Św. Wojciecha w Jeleniej Górze

W trakcie pokazów wyświetlone zostaną filmy: „Inka. Zachowałam się jak trzeba”, który poświęcony jest Danucie Siedzikównie ps. Inka – sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady AK zamordowanej przez komunistów, „Niepodległy. Opowieść o Januszu Krupskim”, który w chronologiczny sposób przedstawia sylwetkę tragicznie zmarłego człowieka niezłomnego, uczciwego, z mocną kartą opozycyjną oraz „Mój przyjaciel Laluś”, opowiadający o ostatnim żołnierzu wyklętym, poległym w 1963 roku.